Prečo Staré Mesto nedovolí CIRKU L´ART v Medickej?

Autor: Lucia Královičová | 11.5.2018 o 20:22 | Karma článku: 10,16 | Prečítané:  5066x

Tak jedinečný festival nového cirkusu, divadelného a pouličného umenia CIRKU L´ART už dva roky nie je súčasťou Bratislavského Starého Mesta!

Mohli by sme byť radi, že najväčší festival nového cirkusu sa  konal vždy v Bratislave a jeho Starom Meste, do ktorého všetci Bratislavčania radi chodia a znamená pre mnohých kultúrny stánok. No evidentne to tu niekomu prekážalo, že pán STAROSTA!

Už v roku 2016 sa po šiestich rokoch festival musel nadobro rozlúčiť s Medickou záhradou, lebo Staré Mesto ho tam nechce. Staré Mesto, rozumej, p. starosta Števčík, ktorý o tom takto rozhodol. Festival je pritom už roky medzinárodnou prehliadkou umeleckých produkcií súčasné divadla a moderného cirkusu. Je unikátny svojho druhu a vždy ponúka kvalitu. No po týchto zmenách ponúka skôr veľmi zvláštnu vizitku Bratislavy, že nemá záujem o také významné podujatie! Si o nás musia myslieť umelci z desiatok krajín sveta svoje... Presunuli sme ich kamsi na Záhorie, presnejšie do Stupavy. To je vtip? Medzinárodné podujatie, stovky predstavení z viac ako troch desiatok krajín a v Stupave?

Nehovoriac o tom, že v Medickej bolo gro predstavení zadarmo, no teraz je všetko spoplatnené. Večná škoda. Tak rozsiahle kultúrne podujatie si zaslúži oveľa väčšiu pozornosť, podporu a ústretovosť hlavného mesta, no najmä jej centrálnej časti, kde sa pohybuje najviac jeho obyvateľov. Medická záhrada je priam ideálnym miestom. Veď je to jediný park v centre mesta. Prečo nemôže slúžiť aj na kultúru? Všetci návštevníci, no najmä zahraniční účinkujúci by mali aspoň možnosť spoznať naše hlavné mesto a vidieť ho počas trvania festivalu. Okrem toho promo okolo podujatia je zároveň reklamou aj na celé mesto a to celosvetovo. Takto si smotanu zlíže Stupava. Škoda. Pán starosta Starého Mesta, naozaj to nie je možné zmeniť?   

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Psychologička: Urážky sú pozitívne, vďaka nim sa rozvíjame

Ste precitlivený, citlivý alebo máte, naopak, problém vôbec emócie prejaviť? Všetky tieto situácie ukazujú, aký je váš emočný kvocient.

ŠPORT

Liga majstrov by sa mala premenovať na CR7, tvrdí Ronaldo

Odíde do Paríž Saint Germain?

PLUS

Ako naši turisti objavovali Západ. S igelitkami a klobásami

Žiadne utrpenie nebolo prekážkou.


Už ste čítali?